קופסת החלומות – מתנות

המתנה המושלמת

מתנות לגברים

רבים מאיתנו מחפשים מדי פעם את "המתנה המושלמת". זה קורה כאשר לאדם יקר לנו – ילד, בעל / אישה, אמא / אבא, או בני זוג, ישנו אירוע משמעותי בחייהם שהם מתכוונים לחגוג, ואנחנו מרגישים שאנחנו חייבים לקנות להם את המתנה המושלמת, מתנה שתהלום את חשיבותו של האירוע ושהמקבל אותה יאהב ויוקיר תודה.

תהליך החיפוש אחרי המתנה המושלמת הזאת הוא לרוב מיגע ומדיר שינה מעינינו. אנו מתלבטים מה לקנות, באיזה תקציב, ואיפה. ככל שהאירוע שלכבודו אנחנו רוצים את המתנה מתקרב, אנו נלחצים יותר ויותר, עד שברגע האחרון אנחנו מחליטים על משהו, לרוב מתוך לחץ, וכנראה שזו לא תהיה הבחירה הכי טובה שיכולנו לבחור.

איך כדאי לבחור את המתנה המושלמת?

כאשר אנו מבינים שלאירוע הזה אנחנו חייבים מתנה מושלמת, כדאי להיכנס לתהליך בחירה מסודר, קצוב בזמן, אשר יאפשר לנו להגיע לתוצאה הרצויה.

  • כדאי לנו להבין איזה סוג אדם הוא זה שהמתנה מיועדת עבורו. מה האופי שלו, מה הוא אוהב, בן כמה הוא, והכי חשוב – האם יש לו איזה חלום נסתר שאולי נוכל להגשים לו.
  • האם נרצה עבורו מתנה שגם אנחנו נוכל להנות ממנה, או שנעדיף שהוא יהיה הנהנה היחיד.
  • האם נעדיף מתנה מוחשית, או אולי חוויה.
  • מה התקציב שאנחנו מוכנים להשקיע במתנה.

לאחר שנאסוף את המידע הדרוש כדי לקבל החלטה טובה, נוכל לצאת לחיפוש המתנה המושלמת. כמובן שאסור להשאיר את התהליך הזה לרגע האחרון, וכדאי להשאיר מספיק זמן כדי לא להילחץ ולבחור במתנה לא מתאימה.

איך כדאי לבצע את תהליך החיפוש אחר המתנה המושלמת

לאחר שהכנו רשימה של מאפייני האדם שעבורו מיועדת המתנה, אנו יכולים להתחיל בתהליך החיפוש.

נוכל לשאול חברים של האדם, אשר מכירים אותו היטב, מה הם חושבים שהוא היה רוצה לקבל. (כמובן שיש להבטיח שלא יגלו לו שאתם שואלים)

נוכל לערוך מחקר באינטרנט תוך חיפוש אחר מאפייני המתנה שהחלטנו שתתאים.

כדי להכין את המתנה המושלמת, אנחנו יכולים גם להשתמש בפסיכולוגיה ולהיכנס לראש של מקבל המתנה, ולוודא שאנחנו נותנים להם משהו שיזכרו לנצח. אנחנו הרי רוצים שמקבלי המתנה יהיו מרוצים ממנה בהווה, אבל מה שאנחנו באמת רוצים הוא שהם יזכרו אותה בעוד עשר שנים.

מצאתם קצה חוט ונראה לכם שזה הכיוון? חפשו מי מציע את המתנה הזאת, בדקו איפה קונים אחרים שקנו אתה ממליצים לקנות, מה דעתם על מה שקיבלו, וקנו שם את המתנה הנבחרת.

רכישת מתנה מושלמת בתקציב מוגבל

כאשר אנו חושבים על המתנה המושלמת, רובנו מדמיינים משהו שעולה המון כסף – מכונית יוקרה, חופשה מהאגדות בחו"ל, שעון או תכשיט שעולים יותר מדירה…אבל האם זו באמת המתנה המושלמת?

הרי ברור שרובנו לא יכולים לרכוש פריט כזה עבור האנשים שאנו אוהבים, אבל אל תתנו לחוסר האפשרות הזה לדכא לכם את שמחת החיפוש. חשבו על האדם שעבורו אתם קונים את המתנה, חשבו מה ישמח לקבל, מה יפתיע אותו כי לא העלה על דעתו שאתם חושבים עליו דברים שכאלה, מה יגרו לו להודות לכם גם הרבה זמן אחרי ומה יביא אותו להוציא אתכם גדולים בקרב בני משפחה אחרים, או חברים, ולהתגאות במתנה שקניתם לו.

מתנה מוחשית או חוויה?

אחת ההחלטות המרכזיות שתצטרכו לקבל, היא האם המתנה המושלמת שתרכשו תהיה חפץ מוחשי, או חוויה.

לרוב הנטיה היא לרכוש חפץ מתוך מחשבה שהוא ישאר אצל מקבל המתנה הרבה זמן. אבל האם מתנה של חפץ שהמקבל ישתמש בו יום או יומיים ואחר כך ישאיר אותו באיזו מגירה היא המתנה המושלמת?

לעומת זאת מתנה חווייתית היא לרוב מתנה שזוכרים אותה לשנים רבות כחלק מחוויות החיים. היא בדרך כלל תפתיע את המקבל שלא העלה על דעתו שאתם יכולים לרכוש אותה עבורו, היא תרגש אותו ולפעמים אפילו תצליחו בעזרתה להגשים לו חלום ילדות.

בחוויות מסוימות ניתן אפילו לבקש מהספק לתעד את האירוע וכך יוכל מקבל המתנה לשתף אתכם ואת חבריו בחוויה שעבר. כמובן שיוכל להתגאות בחוויה גם ברשתות החברתיות, ומה יותר טוב מזה?

לסיכום:

תהליך החיפוש אחרי המתנה המושלמת, יכול להיות מלחיץ ומיגיע, אבל יכול גם להיות מעניין ומצחיק.

נסו לחשוב "מחוץ לקופסה" כאשר אתם מחפשים את המתנה שלכם, חשבו בעיקר על האדם שיקבל אותה ומה היא תעשה לו, חשבו על מה ישאר בזכרונו לאורך שנים אחרי שיקבל אותה, ותראו שהתהליך נהיה קל יותר.

רוב האנשים ישמחו, כנראה, אם תקנו להם חוויית חיים במקום חפץ מוחשי. הזכרונות מהחוויה ישמרו אצלם שנים רבות, התיעוד יזכיר להם את מה שישכחו, והאפשרות לשתף אחרים בחוויה באמצעותו תשדרג אותה.

תוכלו לקרוא יותר על המתנות החווייתיות שלנו בקישור הזה, ואנחנו מחלים לכם בהצלחה בבחירה!

כלי נגישות